Každý z nás touží po okamžicích klidu a harmonie v dnešním uspěchaném světě. A co když vám řeknu, že můžete najít tento stav mnohdy naprosto zadarmo, bez nutnosti cestování na odlehlá místa? Ano, mluvím o praxi jógy venku v přírodě. Jedná se o zážitek, který spojuje tělo, mysl a duši s krásou okolního světa.

 Jóga v parku

Již několikátým rokem pořádám jógu v brněnském parku Lužánky. Pokud byste chtěli přijít, sledujte mou Facebookovou stránku, kde najdete veškeré informace. A pokud nejste z Brna, zkuste se podívat, zda se podobné lekce jógy nepořádají i v parku ve vašem městě. Tento zážitek opravdu vřele doporučuji. Osobně mám jógu v parku nejradši o víkendu ráno, kdy je tam ticho a klid a když zavřete oči, opravdu se můžete nerušeně zaposlouchat do zvuků přírody. 

 Jóga na pláži

Vítejte na pláži, kde se setkává klidný zvuk vln s prvními paprsky slunce. Praxe jógy na pláži při východu slunce je jedním z nezapomenutelných zážitků pro vaše smysly. Ponořte se do meditativního prostředí, kde hřejivé sluneční paprsky probouzejí váš tělo a mysl. Roztáhněte svou jógovou podložku na měkkém písku a nechte se unášet zvukem moře a vůní soli. Moře sice nemáme přímo v ČR, ale když budete na dovolené, určitě to stojí zato!

 Jóga v lese

Pro milovníky přírody a lesních procházek je lesní jóga tou pravou volbou. Odejděte od městského shonu a vstupte do oázy klidu, kde se tělo a mysl spojí s přírodním prostředím. Jóga mezi stromy vás přivede k pocitu jednoty s atmosférou lesa. Dopřejte svým smyslům osvěžující vůni borovic a zvuky ptáků, zatímco se věnujete své praxi jógy pod korunami stromů.

 Jóga v horách

Pro dobrodruhy a milovníky hor je jóga v horách nepřekonatelný zážitek. Je opravdu nádherné vylézt na krásný kopec či horu a přímo na vrcholu si zacvičit jógu s výhledem na malebné scenérie.

 Jógový pobyt

Pro ty, kteří hledají oddech a únik od povinností alespoň na pár dní, je jógový retreat ideální volbou. Můžete k tomu využít klidné prostředí českého venkova anebo jet třeba na Bali. Nabídka takových pobytů je v současnosti opravdu velká. Připojte se k komunitě stejně smýšlejících jedinců a prožijte bezstarostné dny v přírodě. 

Praxe jógy v přírodě není jen cvičením, je to spojení s krásou světa kolem nás. Ať už jste na pláži, v lese, na horách nebo na venkově, každé místo nabízí jedinečný zážitek, který obohacuje naši praxi jógy a naplňuje nás klidem a harmonií. Tak proč nevyzkoušet jógu venku a nechat se unést krásou přírody?