fbpx

Jaro je ten nejlepší čas pro očistu našeho těla. Detoxikace nám přinese lepší odolnost vůči infekcím i stresu, dostatek energie, vitamínů a minerálů. Tělo se zkrátka očistí od všeho špatného a připraví se na nové období. Navíc nám může pomoci zhubnout a zbavit se celulitidy.

Aby se naše střeva krásně vyčistila, je důležité vyhnout se některým potravinám. Zapomeňme na nějaký čas na uzeniny. Vyřaďme z  jídelníčku tučné maso, pokusme se méně solit. Měli bychom se vyhnout sladkostem, pití sladkých  limonád a také alkoholu. Pokusme se omezit konzumaci kávy.  Nejezme bílé pečivo.

Důležitý je dostatečný příjem vitamínu C, který najdeme například v některých druzích zeleniny, vyzkoušejme lehký salát z papriky, kapusty, zelí a hlávkového salátu. V boji s jarní únavou nám bude nápomocný také vitamín A, konzumujme proto mléčné výrobky, rajčata a mrkev. Nezapomeňme také na vitamín D, který se tvoří v kůži vlivem slunečního záření. Zkusme pobývat na sluníčku, pokud tomu počasí nepřeje, zařaďme do jídelníčku alespoň rybí tuk, játra a vejce. Velké množství vitamínů a minerálních látek v sobě ukrývá také avokádo. Náš jídelníček by měl být celkově lehčí, vsaďme proto v tomto období na zeleninové saláty. Abychom konzumovali dostatek ovoce a zeleniny, můžeme vyzkoušet také smoothie.

Voda je nezbytnou součástí všech procesů v našem těle. Nezapomínejme proto na náš pitný režim, dbejme na to, abychom za den vypili 2,5-3 l neslazených tekutin. Ideální je čistá voda, ale můžeme vyzkoušet také bylinkové čaje. Výsledek očisty umocníme, když do svého denního režimu zařadíme také sport. Je na nás, co si vybereme, důležité je, aby nás aktivita bavila. Vhodné jsou procházky na čerstvém vzduchu, běh, jízda na kole či domácí cvičení s vlastní vahou. Při očistném procesu je podstatné také to, abychom nebyli ve stresu. Dopřejme si proto relaxaci, odpočinek nebo vyzkoušejme právě jógu.