fbpx

Začala jsem vést skupinové hodiny cvičení, protože mě bavil pohyb, ale také kontakt s lidmi. Užívala jsem si to, že mohu lidem předávat svůj záměr, svou energii, a těšila jsem se z jejich zpětné vazby.

Najednou se však všechno změnilo. Fitness centra se zavřela, spolu s tím rázem skončily i mé hodiny jógy. A já jsem musela prakticky ihned vymyslet jiný způsob, jak vést lekce jógy jinak, jak se přizpůsobit této situaci, která je samozřejmě obecně pro fitness trenéry a lektory naprosto likvidační.

S nápadem živých vysílání lekcí jógy přišel můj manžel. Díky tomu, že se věnuje tvorbě videa, měl již nějakou techniku a také zkušenosti. Dokoupili jsme další potřebné vybavení a mě čekala první online lekce jógy. Měla jsem hrozný strach! Říkala jsem si, že to bude hrozný trapas, že se nebude nikdo dívat, že se to nebude nikomu líbit, že selže technika, že se přeřeknu, že… A taky to byl strašně divný pocit, zavřít se sama do místnosti s foťákem a tam si cvičit bez toho, abych vnímala jakékoliv reakce klientů. Bylo to pro mě úplně nové.

Online lekce jógy probíhají od října a po těch čtyřech měsících musím říct, že jsem z toho ohromně nadšená! Sice se nevidíme tváří v tvář, ale když docvičím a sednu si k počítači, vidím, kolik lidí cvičilo spolu se mnou, vidím vaše liky, srdíčka, komentáře, poděkování… To je prostě skvělé! Jsem moc ráda, že se nejspíš daří předávat vám svou energii i touto formou a že naopak já i takto virtuálně mohu vnímat vaši zpětnou vazbu.

Nejlepší na tom celém mi přijde to, že se lekcí mohou účastnit i lidé, co bydlí úplně jinde než v Brně a fyzicky by se na mou skupinovou lekci pravděpodobně nikdy nedostavili. Vnímám vaše reakce, i když neznám váš hlas, pamatuji si již spoustu jmen i profilových fotek. Živá vysílání budou určitě pokračovat.

Napadlo mě, že až tomu bude doba nakloněna, bylo by skvělé poznat se i osobně. Ráda bych zrealizovala nějaký jógový pobyt či setkání

Tímto příspěvkem vám chci moc poděkovat za vaši přízeň. Jsem moc vděčná za to, že i když je tato doba nelehká, dala mi příležitost vás zatím takto virtuálně poznat a cvičit s vámi. A také chci poděkovat těm, co za lekci platí a oceňují tak mou snahu, velice si toho vážím, že tak činíte, i když vás k tomu nikdo nenutí jako ve fitku, kde si musíme kupovat permanentky nebo platit jednotlivé vstupy. O to je to hezčí.

Děkuji.